Про це розповіла правозахисниця й голова Центру громадянської просвіти «Альменда» Марія Суляліна під час Першого Кримського тижня в Брюсселі, цитує ZMINA.
За словами Суляліної, якщо до окупації українську мову в Криму вивчали повсюдно, то зараз, за даними окупаційної влади, таку можливість мають лише 0,5% учнів. Правозахисниця зауважила, що навіть ці дані складно перевірити.
Суляліна також зазначила, що ситуація із доступом до вивчення кримськотатарської мови в Криму так само критична.
Так, номінально кримські татари мають право подати звернення про бажання, щоб їхні діти навчалися рідною мовою, але голосування відбуватиметься серед усіх батьків класу. Якщо в класі переважають російськомовні, то вони відхилять таку пропозицію, пояснила правозахисниця.
Зазначимо, що станом на початок 2014 року, до окупації Криму, на півострові діяли лише два загальноосвітніх заклади з повністю українською мовою навчання — сімферопольська «Українська школа-гімназія» та ялтинська гімназія-школа-садок імені Степана Руданського. Проте в школах найбільших міст Криму працювали українськомовні класи.
Нагадаємо, що департамент з благоустрою, відбудови та реконструкції Харківської міської ради у квітні замовив будівництво протирадіаційного укриття на території Харківського ліцею №24 імені І. Н. Питікова. Вартість послуг від переможця тендера – приватного підприємства «Будівельна фірма «Промтекс» – становить 135,75 млн грн. Підрядник і замовник готуються підписати договір.