Про це в етері КИЇВ24 розповів експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс.

Орбан досить міцно сформував систему влади. Інше питання, а що робити, коли Угорщина продовжує блокувати ті чи інші рішення. Європейські лідери наголошують про потребу змінити процедуру голосування, щоб не бути заручниками схвалення рішень щодо підтримки України від тих лідерів, які часто не тільки не підтримують ці рішення, але і виступають проти ЄС.

За словами Богдана Ференса, подібні зміни реалізувати досить важко, адже це дає змогу кожній країні впливати на Європейський Союз. 

Ці зміни важко реалізувати, бо кожна країна хоче мати хоч невеликий шанс впливати на рішення ЄС.

Нагадаємо, що Угорщина блокує шість з половиною мільярдів євро військової допомоги Україні. Як повідомляє агенція Bloomberg, ЄС досі не може затвердити щонайменше сім документів, які потрібні для надання нашій державі необхідних озброєнь. І припиняти блокаду країна, вочевидь, не має наміру.

Сьогодні очільник угорського МЗС Петер Сійярто заявив, що виділення таких коштів на військову допомогу Києву неприйнятне для його країни.

Bloomberg пише, що позиція Будапешта викликає неабияке занепокоєння членів Євросоюзу, адже у липні фонд ЄС отримає перший транш прибутків від заморожених активів РФ. Ці гроші мають піти на придбання зброї для України. Тому зараз, за словами журналістів, ЄС обговорює механізми захисту рішень від шкідливого впливу проросійської Угорщини.