Про це йдеться в листі, який потрапив у розпорядження агентства Reuters.
Лист, надісланий Верховному представнику ЄС із закордонних справ Жозепу Боррелю, підписали міністри закордонних справ Чехії, Естонії, Фінляндії, Литви, Латвії, Польщі, Швеції та Румунії.
Але офіційні особи заявили, що його також підтримали Нідерланди, Франція, Ірландія та Данія, що в цілому становить підтримку 12 країн.
«Смерть пана Навального є ще однією ознакою прискорення і систематизації репресій в Росії. Це вимагає колективних дій. Ми вважаємо, що є вагомі аргументи на користь окремого режиму санкцій щодо Росії, спрямованого на вирішення ситуації в країні.
Новий режим забезпечив би міцну правову основу для внесення до списку осіб з репресивного державного апарату Росії, в тому числі тих, хто причетний до політично мотивованих рішень проти членів громадянського суспільства і демократичної опозиції та їх подальшого утримання під вартою, наприклад, відповідальних у судовій системі (прокурори, суди, пенітенціарна система).», — йдеться в листі міністрів закордонних справ.
Смерть Навального: деталі
16 лютого федеральна служба виконання покарань РФ заявила про смерть ув’язненого опозиціонера Олексія Навального. Згідно з повідомленням ФСВП, Навальному стало погано під час прогулянки. Після цього він практично відразу знепритомнів, а лікарі, які прибули на місце, констатували його смерть.
Опозиціонеру було 47 років. Останнім часом він відбував покарання у виправній колонії №3 у селищі Харп у Ямало-Ненецькому автономному окрузі.
Нагадаємо, у серпні минулого року російський суд засудив Навального до 19 років позбавлення волі за звинуваченнями в екстремізмі. А у березні 2022 року суд дав йому 9 років колонії суворого режиму у справі про шахрайство та образу судді.
Своєю чергою, Європейський Союз оголосив про наміри перейменувати режим санкцій за порушення прав людини на честь вбитого російського опозиціонера.