Про це повідомив президент України Володимир Зеленський на спільній пресконференції з президенткою Словенії Наташею Пірц Мусар у Києві.
Зараз дійсно всі працюють, щоб цей ювілейний саміт НАТО був успішним. Успішним для всіх. Ми розглядаємо сьогодні участь у кількох платформах в рамках ювілейного саміту НАТО.
Він пояснив, що Україна точно братиме участь у платформі щодо коаліції ППО Patriot.
Це засідання обов’язково буде. І ми працюємо над результатом, як я вже казав, над результатом щодо відповідної кількості систем Patriot для України.
“Друге — серйозний пакет підтримки наших військових. Над цим теж працюємо. І там ми очікуємо сильний документ. Працюємо над цим”, – підсумував він.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 27 червня зустрівся із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у штаб-квартирі НАТО. Він розповів, що обговорив із генсеком Альянсу підготовку до майбутнього саміту НАТО у Вашингтоні.
Очікуємо рішення щодо посилення ролі Альянсу в координації безпекової допомоги та тренувань українських військових, а також довгострокових фінансових зобов’язань для стабільної підтримки України.
Раніше повідомляли, що країни-члени НАТО оголосять про місію для допомоги Україні на саміті у Вашингтоні та сподіваються, що в Києві будуть задоволені цим рішенням. Президент України Володимир Зеленський разом із деякими країнами Центральної Європи сподівалися, що їх країнам запропонують переговори про членство в НАТО на саміті, який триватиме з 9 по 11 липня.
“Місток” до членства від НАТО
Альянс оголосить, що він погодився створити місію в Німеччині для координації допомоги Україні всіх видів у довгостроковій перспективі, повідомили представники США та НАТО.
Подібний крок має надіслати потужний сигнал про прихильність союзників як Києву, так і Москві, яка сподівається, що Захід втомиться підтримувати війну.
Оскільки місія проходитиме під егідою НАТО, її планують запустити і підтримувати, навіть якщо Дональд Трамп переможе на виборах президента США в листопаді.
Водночас зазначимо, що адміністрація Байдена та офіційні особи НАТО планують “дати щось серйозне Києву” на саміті, навіть якщо зараз не час говорити про вступ України в Альянс.
Президент Байден і канцлер Німеччини Олаф Шольц заявили, що справа не тільки в тому, що Україна все ще перебуває у стані війни, що може зробити НАТО активним учасником бойових дій. За їх словами, Україна повинна провести важливі реформи для зменшення корупції та покращення демократії та верховенства права і