Про це міністр закордонних справ України Андрій Сибіга заявив під час візиту до Варшави 1 жовтня 2024 року, передає «Радіо Свобода».
Посадовець розповів, що Україна готова розв’язувати суперечливі питання із партнерами, які можуть перешкоджати нашій євроінтеграції.
За його словами, Україна має достатньо політичної волі та дипломатичних інструментів для вирішення питання Волинської трагедії.
Ми на цю тему будемо сьогодні розмовляти, — додав Сибіга під час виступу у Варшаві.
Що відомо про Волинську трагедію
Волинська трагедія — етнічні чистки українців і поляків, які відбулися під час нацистської окупації в 1943–1944 роках. Українська повстанська армія протидіяла Армії Крайовій в умовах партизанської боротьби, що призвело до жертв серед цивільного населення. Встановлено імена близько 30 тисяч польських жертв та близько 10 тисяч українських жертв цих масових убивств.
13 вересня 2024 року міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна має провести ексгумацію жертв Волинської трагедії. Тоді він сказав, що в інакшому випадку Польща буде змушена «вжити більш жорстких заходів щодо України». Вже 17 вересня 2024 року у польських ЗМІ з’явилася інформація про те, що Володимир Зеленський та голова МЗС Польщі Сікорський посварилися у Києві, зокрема щодо теми ексгумації жертв Волинської трагедії. При цьому, МЗС Польщі має ідею, як «натиснути» на Україну — для цього політики використають майбутнє піврічне головування Варшави в ЄС у 2025 році.
Натомість президент Польщі 27 вересня закликав досягти прориву в історичних проблемних питаннях «не за допомогою шантажу». На його особисту думку, це не принесе добрих результатів.