Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час форуму “Україна. Рік 2024”.

Ми очікуємо від США цього року 11, 8 млрд доларів допомоги. Це те, про що ми домовлялися. Ми глибоко переконані, що США не залишать Україну на самоті з точки зору і фінансової підтримки, і збройної, бо вони об’єднані в один пакет.

Шмигаль наголосив, що наразі Україна очікує на рішення Конгресу після двотижневої перерви в їх роботі.

Зокрема, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заінтригував всіх заявою про співпрацю з Конгресом США.

Найближчим часом, завтра-післязавтра, ви отримаєте новий приклад спікерської співпраці на рівні того, як треба просувати питання України в Конгресі США.

Конференція “Україна. Рік 2024”: що відомо

У Києві, 25 лютого, проходить конференція “Україна. Рік 2024”.

У межах заходу виступатимуть представники військового-політичного керівництва держави та урядовці.

Ключові теми дискусій: війна, розвиток оборонно-промислового комплексу, економіка, геополітичні відносини, відбудова.

Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що план на 2024 рік готовий. Він також зазначив, що міністерство координує роботу зі спорудження фортифікацій і на сьогодні вже вдалося обладнали кілька тисяч опорних пунктів та вогневих позицій.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін наголосив, що українська оборонна промисловість за 2023 рік виросла у шість разів. Більша частина цих спроможностей вже законтрактована. Він також пообіцяв, що українці “частіше чутимуть про наземні дрони”. Він також додав, що в України зʼявилася зброя, яка вразила ціль на 700 км.

Цьогоріч Україні вдасться перевиконати план президента України щодо дронів для військових. Тільки FPV-дронів цьогоріч буде більше, ніж мільйон, заявив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Окрім того, під час форуму Шмигаль заявив, що в Україні будується великий завод по виробництву турецьких “Байрактарів”.