Про це повідомляє пресслужба Мінфіну.

За даними пресслужби, залучені кошти буде спрямовано на підтримку механізму прямої допомоги, завдяки якому кінцеві бенефіціари, у тому числі учасники бойових дій, інваліди та багатодітні сім’ї, отримають компенсацію за знищене внаслідок бойових дій та терористичних атак РФ житло у вигляді сертифікатів на придбання житла.

Як зазначили в пресслужбі, житловий сектор залишається одним із найбільш постраждалих внаслідок війни — загальні збитки оцінюються майже у 50 млрд доларів.

У рамках проєкту передбачено надання компенсації за понад 2 000 житлових сертифікатів, що дозволить близько 5 700 українцям отримати компенсацію за знищене житло. Проєкт реалізовуватиметься по всій території України.

Реалізацію проєкту HOME буде здійснено у межах чинного законодавства. Це дозволить громадянам подавати запити та отримувати відповідні сертифікати на компенсацію за пошкоджене майно. Після автоматизованої перевірки заяву на отримання сертифіката буде опрацьовувати та схвалювати спеціальна Державна комісія з компенсації. Увесь перебіг розгляду заяви можна буде бачити у мобільному застосунку “Дія”.

Банк розвитку Ради Європи: чим важливе членство України

Нагадаємо, що у червні 2023 року Україна завершила процес вступу та стала 43-ю країною-членом Банку розвитку Ради Європи.

У листопаді 2023 року Банк розвитку Ради Європи (БРРЄ) схвалив кредит у розмірі 100 млн євро для Міністерства охорони здоров’я України на фінансування відновлення інфраструктури галузі охорони здоров’я, зруйнованої війною. Це перша кредитна операція банку в Україні після приєднання країни у червні 2023 року.

Банку розвитку Ради Європи зі штаб-квартирою в Парижі було засновано у 1956 році для фінансування переселення біженців та переміщених осіб після Другої світової війни.

Маючи активи у розмірі 30 млрд євро, він позичає урядам країн-членів для фінансування соціальних інвестицій, таких як школи, лікарні та державне житло.