Україна спільно з британськими страховими компаніями створила спеціальний механізм, який зробить зерновий коридор доступнішим для експортерів.
NAKURU, KENYA - 2023/09/21: A man walks on a farm with wheat that is ready for harvest in Rongai near Nakuru, City. On the sidelines of the ongoing United Nations General Assembly in New York, Kenyan President William Ruto announced that Ukraine will set up a grain hub at the port of Mombasa to address food shortages in East Africa. The announcement was made after the Ruto met with Ukrainian President Zelensky in New York. Kenya is relying on grain producing countries like Ukraine to supplement locally harvested wheat. (Photo by James Wakibia/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Про це на засіданні уряду 14 листопада повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Він подякував українським військовим, завдяки яким став можливим запуск тимчасового чорноморського коридору, і підтвердив проходження цим шляхом 100 суден із зерном. Вони вивезли з українських портів понад 3,7 млн тонн продукції.
Стратегічно важливий напрямок — це вільна навігація в Чорному морі. За результатами домовленостей президента України Володимира Зеленського та прем’єр-міністра Великої Британії Ріші Сунака Україна спільно з пулом британських страхових компаній утворила спеціальний механізм. Він дозволить зробити знижку на вартість страхування від воєнних ризиків для експортерів усієї продукції з України. Це зробить чорноморський коридор доступнішим для ширшого кола експортерів.
19 липня стало відомо, що Болгарія, Угорщина, Польща, Румунія та Словаччина підписали спільну декларацію щодо продовження заборони на ввезення зерна з України після 15 вересня.
13 вересня в ЄС заявили, що для продовження заборони експорту з України не має підстав.
14 вересня парламент Болгарії зняв заборону на імпорт українського зерна.
15 вересня Європейська комісія вирішила не продовжувати обмеження на імпорт української сільськогосподарської продукції після 15 вересня.
Тоді ж Польща заявила, що ігноруватиме відповідне рішення ЄС.
Крім цього, 16 вересня Уряд Словаччини вирішив, що заборона на імпорт пшениці, кукурудзи, насіння ріпаку та соняшнику з України триватиме до кінця року.
У відповідь у Кабінеті Міністрів України заявили про готовність заборонити імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини, якщо ці країни не погодяться зняти односторонньої заборони на імпорт української агропродукції.
21 вересня стало відомо, що Польща готова до пошуку компромісу щодо імпорту українського зерна.
22 вересня було анонсовано візит прем’єра Румунії до України з метою завершити переговори щодо імпорту зерна.
На цьому тлі Україна, п’ять сусідніх країн та інші держави-члени ЄС зустрінуться 28 вересня у Брюсселі для розв’язання «зернової» проблеми.
24 вересня стало відомо, що Польща підготувала транзитні коридори для українського зерна.
26 вересня український уряд ухвалив постанову про новий механізм верифікації та узгодження аграрного експорту до Болгарії, Румунії, Угорщини, Польщі та Словаччини.
Водночас 27 вересня прем’єр Польщі заявив, що країна може запровадити ембарго на інші продукти з України.
Вчора, 3 жовтня, Литва погодила коридор для транзиту українського зерна до портів країн Балтії. Слід зазначити, що перед цим ветеринарний, санітарний та фітосанітарний контроль зерна, що прямує в порт Клайпеди (Литва) перенесли з українсько-польського кордону до цього ж порту. Це має пришвидшити транзит територією Польщі.
Глава МЗС Франції сказав, що план припинення вогню залежатиме не стільки від лідера США, скільки…
У столиці провели перші аукціони на Прозорро.Продажі з оренди місць під автомати з водою. Переможці…
Фахівці Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції КМДА викрили суттєве завищення вартості будівельних матеріалів у договорі…
Російський військово-патріотичний рух «Юнармія» у 2025 році отримає з держбюджету майже мільярд рублів. Це вдвічі…
У тимчасово окупованому Донецьку ще більше загострилася проблема з водопостачанням.
Представники Меджлісу кримськотатарського народу посідатимуть місце для корінних парламентаріїв поряд, наприклад, із представниками парламентів народу…