Про це пише The Economist.

Було замовлено 100 нових високовольтних трансформаторів, половина з яких буде вироблена всередині країни, а половина – закуплена за кордоном. Але напади на українські заводи призвели до того, що фактично було зроблено мало вітчизняних. Іноземні трансформатори будуть зберігатися в Польщі і Румунії до тих пір, поки вони не будуть потрібні.

Раніше міністр енергетики України Герман Галущенко зазначив, що країна готується до нових можливих атак на свою енергетичну систему, але вона набагато вразливіша, ніж була минулого року, адже більше не має надлишкових потужностей, а запасного обладнання мало.

Зазначається, що українські інженери знайшли “хитромудрі” схеми розподілення електроенергії та обладнання по країні.

Крім того, після проведення модернізації в Україні залишилося багато старих, але лише нещодавно виведених з експлуатації трансформаторів, які можна знову під’єднати у разі потреби.

Галущенко наголосив, що тепер Україна має великий досвід того, як справлятися з великомасштабними атаками. Але росіяни також могли винести уроки з їхнього досвіду “нездатності зруйнувати систему”. Він підкреслив, що Україні потрібно більше систем ППО.

Видання нагадало, що шкода, завдана російськими атаками минулої зими, була значною.

Відповідно до звіту Програми розвитку ООН, у квітні 2023 року потужності з виробництва електроенергії скоротилися на 51% порівняно з періодом перед вторгненням Росії в лютому 2022 року.

Нагадаємо, що 14 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час розмови з очільником уряду Словаччини Людовітом Одором заявив, що Україна очікує на підтримку країни щодо імпорту електроенергії взимку.

Фото: відкриті джерела