Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко.

У середу, 17 квітня, у Вашингтоні він разом із президентом Володимиром Зеленським (за відеозв’язком) і прем’єр-міністром Денисом Шмигалем узяв участь у п’ятому міністерському круглому столі Світового банку та МВФ

За його словами, на початку року Україна опинилась у складній ситуації. Не вистачало як фінансування, так і озброєння та боєприпасів.

4 млрд доларів США — саме такий обсяг коштів на закупівлю озброєння витратив Уряд, за умов коли не вистачало обіцяних партнерами снарядів і зброї. І це має негативні наслідки для бюджету.

Попри це фінансову стабільність зберегти вдалося. Однак Марченко наголосив, що затримка допомоги негативно впливає на спроможність протистояти росіянам на фронті. А нестача засобів ППО зменшує економічний потенціал України.

Ухвалення допомоги від США затримується. Джонсон — основна перепона

Конгрес США ще з минулої осені не може дійти згоди щодо прохання президента Джо Байдена виділити нові кошти на фінансування допомоги Україні.

Цьогоріч Сенат США схвалив законопроєкт, який передбачає виділення близько 60 млрд доларів на фінансування допомоги нашій країні. Документ передали до Палати представників, але там його досі не винесли на розгляд.

Проти сенатського законопроєкту виступав спікер Майк Джонсон. Днями він оприлюднив окремі законопроєкти щодо допомоги Україні, Ізраїлю й Тайваню. Спікер Палати представників США представив чотири окремі документи, три з яких зосереджені на підтримці, а останній стосується пріоритетів національної безпеки.

Водночас Білий дім оголосив, що виступає проти окремого законопроєкту про допомогу Ізраїлю без допомоги Україні.