Про це повідомили у Міністерстві культури на інформаційної політики (МКІП).

Так, у проєкті «30 знакових книжок нашої Незалежності» українці віддали книжці «Справа Василя Стуса», яку видав, журналіст історик та дослідник Вахтанг Кіпіані. Через згадування імені адвоката Стуса – Віктора Медведчука – довкола книги тривала судова тяганина. Врешті Медведчуку, який розпочав судову тяганину, відмовили у задоволенні позову а потім ще й зобов’язали виплатити близько 300 тисяч гривень видавництву.

За даними Мінкульту, під час голосування за цю книгу в рейтингу свої голоси віддали 9535 українців. Голосування тривало із 15 вересня до 15 жовтня.

Далі у рейтингу – «Триста поезій» та «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко — 8233 та 8086 голосів, відповідно. Наступні в списку — «Чорний ворон» Василя Шкляра— 6732 голосів; «Абетка» Івана Малковича — 6343 голосів.

«Хочу вірити, що більшість зі списку тридцяти увійдуть до плану обов’язкового прочитання кожним українцем. Бо знайомство з ними однозначно дасть поштовх читати українську книгу українського автора ще більше», – зазначив голова Мінкульту Олександр Ткаченко.

Як повідомили в Українському інституті книги,д овгий список зі 100 найменувань знакових книжок нашої Незалежності сформували експерти книговидавничої галузі, літературознавці, перекладачі, історики літератури. У список потрапили ті видання, що викликали суспільний резонанс, сприяли розумінню історії України, створювали національну ідентичність, об’єднували всю Україну та формували імідж країни за кордоном завдяки високій якості та актуальності. Особливістю списку стало те, що до нього увійшли художні, науково-популярні та дитячі видання.

Рейтинг «30 знакових книжок нашої Незалежності» вигладає так:

Фото: Фейсбук