Про це повідомляє пресслужба міністерства.
Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович на презентації “Соціального порталу” заявила, що пенсійне забезпечення очікують зміни, які набудуть чинності з липня 2025 року. Нове пенсійне законодавство об’єднує три ключові компоненти: солідарну пенсію, накопичувальну пенсію та добровільні пенсійні накопичення.
“Поєднання солідарної та накопичувальної систем дозволить забезпечити заміщення 60% заробітку особи протягом її життя, що сприятиме підвищенню фінансової стабільності громадян після виходу на пенсію”, — йдеться в повідомленні.
Що може змінитися
Мінсоцполітики планує зараховувати бали за кількість років страхового стажу та розмір зарплати. Також у рамках реформи важливими є кількість років, які людина відпрацювала, та кількість внесків у страхову систему. Це має бути основою розрахунку пенсійних виплат.
“І ми ці два критерії закладаємо в бали, які будуть сумуватися за кожен місяць. І кожна людина при виході на пенсію матиме сукупність балів, що переведеться у відсоток до середньої заробітної плати по Україні”, — повідомила Жолнович.
Міністерка соцполітики також зазначила, що це найбільш релевантна категорія, яка показує реальність коштів.
“Те, що ми всі як українці в рамках середньої зарплати заробляємо, це та сума, по якій ми в конкретному році живемо. І тому це буде найбільш справедливий формат і накопичення наших солідарних пенсійних внесків”, — сказала вона.
В Україні вже намагалися змінити пенсійну систему
Спроби реформувати солідарну систему пенсій та запровадити накопичувальну, про яку і йшлося у виступі міністерки, вже намагалися з початку 2000-х років. Однак жодна зі схем, яку пропонували у Мінсоцполітики, не була успішною.
Найбільш значною зміною в системі було підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років у 2010-х роках та поступове збільшення мінімального страхового стажу до 35 років для виходу на пенсію у 60 років. Основною причиною невдалих спроб запровадити накопичувальну пенсію є відсутність в Україні фондового ринку та інструментів, які б дозволили принаймні зберегти пенсійні накопичення від інфляції.