Про це він розповів на Youtube Media Center Ukraine – Ukrinform.

Деякі пілоти, зокрема, в Данії, проходять підготовку в повітрі з інструкторами саме на літаку F-16. Перед цим були легкомоторні літаки натівського зразка, які допомагають легше перейти на F-16. Зараз це вже польоти з інструктором.

Як зазначив речник на брифінгу, кількість таких пілотів може збільшуватися щотижня.

Наступний етап – самостійні польоти. І тоді вже, відповідно, польоти на бойове застосування для того, щоб навчатися воювати на цьому літаку.

Юрій Ігнат повідомив, що окрім пілотів, які навчаються в Данії, навчання проходять в США й у Великій Британії. Там, зокрема, підготовку проходять не лише пілоти, а й інші фахівці, наземний персонал, офіцери бойового управління та інженерно-авіаційної служби.

Нагадаємо, що міністерство оборони України на конференції в Копенгагені представило концепцію “Офісу-61”. Це спеціальна структура, яку створили при Міноборони. Її основною метою є організувати всебічне забезпечення неперервного процесу інтеграції багатоцільового літака F-16 у загальну систему Сил оборони України. Передбачається, що програма матиме два етапи розгортання: “швидкий трек”, розрахований до кінця 2024 року, і масштабування.

Також, 7 листопада перші F-16 прибули на навчання до Румунії. Надання Україні винищувачів F-16 є важливим кроком у зміцненні її обороноздатності. Ці літаки допоможуть українській армії краще захищатися від російських авіаударів.