Про це сказав в ефірі КИЇВ24 заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Інформація, яка є у відкритому доступі, свідчить про те, що літак направлявся або з Єгипту – те, що осінтери публікували – з Єгипту в Бєлгород, потім з Бєлгорода на схід або північний схід вглиб Росії. І в такому разі ніяких військовополонених там не могло бути. Сама Росія заявила, що він летів начебто з Москви у Бєлгород. Але питання, чому літак виявився за 60 км не на півночі, а на сході.

Самусь вважає, що росіяни, як завжди, брешуть.

Головне тепер українській стороні спрацювати ефективно, тобто не допускати великих пауз в оприлюдненні будь-якої інформації, але правди. Якщо там дійсно були українські військовополонені, то про це треба говорити. І про те, що росіяни намагаються використати це для тиску на західних партнерів, щоб ті не давали нам зброю. І створити антиукраїнську ситуацію. Якщо ж не було там військовополонених, то швидко доводити це до наших партнерів, щоб не створювалося, як у ситуації з МН-17, коли російських зенітно-ракетний комплекс відкрито збив цивільний літак. І скільки років міжнародне співтовариство не визнавало, що це зробила РФ. І досі ніхто не покараний.  

Нагадаємо, вдень 24 січня у Бєлгородській області РФ розбився військовий транспортний літак Іл-76, який зазвичай використовують для перевезення техніки і десанту. Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.