Про це йдеться на сайті премії BAFTA Film Awards.

Окрім того, фільм був номінований в категорії “Найкращий фільм іноземною мовою”, однак перемогу здобула історична драма “Зона інтересу” Джонатана Ґлейзера.

Фільм “20 днів у Маріуполі” – це режисерський дебют воєнного кореспондента, фотографа, відеографа та письменника Мстислава Чернова.

Документальна стрічка створена у співпраці Associated Press та американських документалістів з Frontline. Матеріал для фільму було відзнято під час перших днів облоги Маріуполя.

Також до створення картини були залучені фотограф Євген Малолєтка та продюсер і журналіст Василіса Степаненко. За роботу в Маріуполі вони отримали Пулітцерівську премію.

Кіно стало найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тис. грн тільки за перший вікенд прокату.

Нагадаємо, що документальний фільм «20 днів у Маріуполі» журналіста і режисера Мстислава Чернова номіновано на премію «Оскар»Американської академії кінематографічних мистецтв. 96-та церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 10 березня 2024 року.