Про це повідомила пресслужба аеропорту.
Літак вилетів з «Борисполя» до Будапешту і вже 12 грудня має прибути до фінального місця призначення – Міжнародного аеропорту Маямі.
Після завершення митного оформлення його буде доставлено до Космічного центру імені Кеннеді для проходження підготовки до запуску та його стикування із ракетою-носієм Falcon 9 компанії SpaceX.
Запуск українського супутника дистанційного зондування землі заплановано на 10 січня 2022 року.
Як відомо, Січ-2-30 має вивести на орбіту ракета Ілона Маска — Falcon 9. Контракт про це був підписаний у лютому цього року. Загалом пускові послуги та інтеграція апарата з ракетою та іншим навантаженням обійдеться у $1,99 млн.
Останній український супутник дистанційного зондування Землі «Січ-2» запустили ще у серпні 2011 року, але проробив він недовго. Через поламану батарею живлення зв’язок з апаратом був втрачений у грудні 2012 р.
Нинішній КА «Січ-2-30» — це дещо поліпшений супутник «Січ-2», який потрібно вивести на сонячно-синхронну орбіту висотою 663-682 км. Апарат має обладнання, який дозволяє робити знимки роздільною здатністю 7,8 м зі смугою захоплення 46,6 км. Обсяг закладеної пам’яті — 10 Гбайт. Швидкість передачі даних складатиме 30,72 Мбіт/сек.
Це перший з угрупування українських супутників, яке ДКАУ планує створити на орбіті. Інші матимуть кращі технічні показники.
Фото: Facebook