Текст постанови було опубліковано на Урядовому порталі.
«Прийняти пропозицію Національного банку про участь держави в особі Міністерства фінансів у виведенні з ринку системно важливого банку акціонерного товариства «СЕНС БАНК» (далі — АТ «СЕНС БАНК») у спосіб, визначений пунктом 5 частини другої статті 39 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», – йдеться у документі.
Також уряд ухвалив взяти до відома, що держава в особі Мінфіну придбаває у ФГВФО акції АТ «СЕНС БАНК» у повному обсязі за одну гривню, а органом управління корпоративними правами за акціями «Сенс банку», що належать державі, є Міністерство фінансів.
Згідно з постановою, «Державний експортно-імпортний банк України» (Укрексімбанк) визначили депозитарною установою, в якій відкрито рахунок у цінних паперах на ім’я держави, на який будуть зараховані на акції АТ «Сенс Банку».
Мінфіну доручили забезпечити укладення договору купівлі-продажу акцій АТ «СЕНС БАНК». Видатки на придбання акцій здійснити за рахунок бюджетних коштів, передбачених Мінфіну у на його утримання. Та забезпечити оплату вартості зазначених акцій після їх зарахування на рахунок у цінних паперах держави в Укрексімбанку.
Раніше у п’ятницю, 21 липня, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб запровадив тимчасову адміністрацію в «СЕНС БАНК». Напередодні правління Національного банку ухвалило рішення вивести з ринку “Сенс Банк” (до грудня 2022 року – “Альфа Банк Україна”) та звернулось до Кабінету Міністрів з проханням націоналізації фінустанови.
«СЕНС БАНК» – десятий за активами банк в Україні, у якому обслуговуються майже 3 мільйони наших громадян. Банк має сильні позиції на роздрібному ринку та навіть був одним з перших посередників, через які можна купити військові облігації у «Дії».
Бенефіціарами банку були російські олігархи Андрій Косогов (40,96 %), Петро Авен (12,4 %) та Михайло Фрідман (32,86 %).
Фото: Відкриті джерела