Ці нормативно-правові акти наближають законодавство України до законодавства ЄС та сприяють впровадженню європейських стандартів в Україні.
Серед ухвалених рішень такі:
-
Цифровізація: Уряд підтримав 4 законопроєкти щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг, внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди з ЄС про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг.
-
Якісні дороги: Уряд також підтримав три законопроєкти щодо використання автомобільних доріг загального користування, а саме – щодо плати за їх використання, відповідальності за порушення вимог використання, а також про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо плати за використання таких доріг.
-
Захист прав споживачів: підтримали законопроєкт «Про захист прав споживачів». Документ врегульовує питання, пов’язані з гарантіями для споживачів, забороною нечесних комерційних практик, договорами із споживачами, електронною комерцією, позначенням цін тощо.
-
Транскордонні проєкти: підтримали законопроєкт про транскордонне співробітництво у новій редакції, а також постанову щодо державної фінансової підтримки проєктів транскордонної співпраці.
-
«Промисловий безвіз»: Уряд ухвалив постанову «Про внесення змін до Технічного регламенту простих посудин високого тиску», що дозволить імплементувати в національне законодавство стандарти ЄС. Уряд також затвердив план заходів щодо розвитку системи технічного регулювання до 2025 року.
-
Енергоефективність: підтримали постанову «Про збільшення статутного капіталу державної установи «Фонд енергоефективності».
-
Бізнес-клімат: схвалили постанову «Про внесення змін до Порядку подання фінансової звітності».
-
«Зелена трансформація»: схвалили Концепцію Державної цільової програми справедливої трансформації вугільних регіонів України на період до 2030 року.
-
Ринок електроенергії: ухвалили постанову «Про внесення змін до Порядку проведення електронних аукціонів з продажу електричної енергії за двосторонніми договорами».
-
Розвиток Дунайського регіону: ухвалили Програму головування України у Стратегії ЄС для Дунайського регіону у період з листопада 2021 року по листопад 2022 року, а також затвердили план заходів з реалізації цієї Програми.