Про це повідомив у своєму Фейсбуці міністр інфраструктури Олесандр Кубраков.

За його словами, планування відновлення міста вже ведеться. Загалом ворогом зруйновано зруйновано майже 1300 житлових багатоповерхових будинків, 70 шкіл, 54 садочки, 16 лікарень.

Аналогічного масштабу руйнувань зазнали й інші міста у зоні бойових дій. Ми маємо точні дані щодо конкретних втрат — росія обов’язково платитиме для відбудови країни. Матимемо можливість переосмислити та перезапустити життєдіяльність постраждалих міст. Досвід війни підтверджує, що проєктування нових будинків має відбуватися вже з укріпленим підземним паркінгом (на кшталт того, як це роблять у Ізраїлі), з використанням енергоощадних технологій” – вказує він.

В місто також налагодили системну логістику для постачання гуманітарної допомоги. В роботу невдовзі мають запуститися металургійні заводи.

Хочу запевнити, що на рівні держави розроблюються усі можливі варіанти компенсації, зниження податкового та бюрократичного навантаження для підприємців. Ми готові працювати детально з кожним окремим випадком, щоб міста оживали та працювали. Уже маємо і позитивні прецеденти — з наступного тижня запускаються у роботу великі металургійні заводи. З кожним днем, тижнем таких підприємств ставатиме більше” — додає він.

Фото: Фейсбук