Про це пише Reuters з посиланням на представників оборонної та промислової промисловості.
Зазначається, що таке рішення в Індії ухвалили на тлі напруженості між сусідами, які мають ядерну зброю, й у той час, як Нью-Делі проводить військову модернізацію, яка передбачає ширше використання безпілотних квадрокоптерів, довготривалих систем та інших автономних платформ, світовим лідером у виробництві яких є Китай.
Тому індійське керівництво стурбоване імовірністю компрометації розвідданих, зібраних дронами з виготовленими в Китаї комунікаційними блоками, камерами, радіопередавачами та операційним програмним забезпеченням.
Як відомо, на двох зустрічах, під час яких обговорювалися тендерні вимоги до безпілотників, індійські військові чиновники повідомили потенційним учасникам тендеру, що в разі встановлення на їхніх апаратах обладнання і компонентів із країн, які мають спільний сухопутний кордон з Індією, вони не будуть допущені до конкурсу з міркувань безпеки.
Причиною було названо те, що таке обладнання може мати «лазівки в безпеці», які скомпрометували важливі військові дані, й передавати важливі військові дані виробнику.
Нагадаємо, що Байден планує підписати указ про перевірку та обмеження вихідних інвестицій у «чутливі технології» Китаю.
Фото: відкриті джерела