Годинники зворотнього відліку, які нещодавно з’явилися на станції метро «Контрактова площа» у Києві, оформлені вкрай невдало і частіше показують рекламні ролики, а не корисну інформацію. Про це на своєму сайті написав дизайнер ГО «Агенти Змін» і автор навігації київського метрополітену Олександр Колодько.

Як виявилося, на екранах, що встановлені на платформі (всього 12 штук) найчастіше демонструють рекламні повідомлення, а годинник зі зворотнім відліком з’являється на них кожні 20 секунд.

Лише раз на 20 секунд вмикається та сама реклама, але з таймером, теж на 20 секунд

«…ще у 2015 році петицію про таймери підтримали понад 10 тисяч людей. Але навіть така непогана ідея, як таймери, отримала таке жахливе впровадження. І замість таймерів на кожній станції з’явиться 12 додаткових рекламних екранів, на яких додатково буде показуватись таймер» — пише Колодько.

Він додає, що дизайн екранів не вписується також і в загальну концепцію оформлення навігації в метро. Відтак, за словами Колодька, ідея таймера прибуття поїздів матиме сенс лише якщо вона буде насправді ефективною: для цього він пропонує демонструвати годинник зі зворотнім відліком постійно, забравши частину екранної площі у реклами; зробити повідомлення багатомовними та додати більше корисної інформації.

Колодько додав кілька світлин-візуалізацій, як міг би виглядати такий таймер, зі збереженням встановлених екранів на Контрактовій.

«Першочергово потрібно виходити з потреб пасажирів. Що їм потрібно на платформі? Можна виділити такі потреби: — Коли прийде наступний поїзд? А коли ще один? — В який бік їдуть поїзди на цій платформі? — До якої станції прямує наступний поїзд..?» — пише він.

Також Колодько продемонстрував, наскільки органічно подібні таймери виглядають на станціях підземки у Європі.

Окремо дизайнер зазначає, що подібні таймери в метро Києва взагалі не є обов’язковими (зважаючи на короткий інтервал між прибуттям поїздів та неможливість для пасажира в принципі змінити маршрут). Годинники, які могли б мати більше користі для машиністів метро, вже хотіли встановити у київськом метро кілька років тому, але тоді їх хотіли гармонічно інтегрувати у вказівники на стінах або у годинники над тунелями.

Нагадаємо, до кінця 2021 року на кожній станції метро планують повісити не менше 12 екранів.

Тим часом, кияни скаржаться, що не поповнюється Kyiv Smart Card.

Фото: alexkolodko.medium.com, фейсбук