Розробку електронного COVID-сертифікату в додатку «Дія» майже завершено, розпочався останній технічний етап. Про це повідомив віце-прем’єр-міністр, міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у своєму Facebook.
Зі слів Федорова, попереду також політичне рішення Євросоюзу про визнання/невизнання українських сертифікатів.
«Це підключення нашої країни до продуктового середовища інфраструктури COVID-сертифікатів ЄС. Це спільне середовище для всіх країн, які розробляють свої сертифікати. Підключення до Європейської системи COVID-сертифікатів — це паралельний крок із політичним рішенням — прийняттям Єврокомісією так званого equivalency decision і взаємним визнанням» — написав він.
Зі слів Федорова, після підключення має бути підписана відповідна угода між Україною та ЄС, яка дозволить українцям подорожувати Європою з такими сертифікатами. Федоров стверджує, що «колеги з ЄС дуже високо оцінили технічну реалізацію сертифіката».
Також, за його словами, ведуться переговори з Ізраілем щодо визнання сертифікатів.
«Консультуємо їх і ділимось досвідом технічної розробки сертифікатів згідно з вимогами ЄС. Мінцифра також ініціювала робочу групу, яка пришвидшує процес інтеграції українських та ізраїльських COVID-сертифікатів із ЄС» — пише міністр.
Нагадаємо, за статистикою кожен другий українець не може отримати електронний COVID-сертифікат через помилки при заповненні.
Як ми писали, електронний COVID-сертифікат включатиме також інформацію про негативний ПЛР-тест чи факт одужання від ковіду.
Паралельно з електронним сертифікатом можна зробити і свідоцтво про вакцинацію – паперовий документ про проходження вакцинації з печатками, який видає сімейний лікар або медичний заклад, де було зроблене щеплення. Такі свідоцтва у європейських країнах існували давно і стали особливо актуальними після початку пандемії.
Раніше ми писали про те, як кияни можуть отримати COVID-сертифікати.
Фото: Фейсбук