Про це заявив прессекретар Пентагону генерал-майор Пет Райдер, якого цитує AP.

Українським військовим дозволено використовувати ракети більшої дальності надалі США, для ударів по цілях усередині Росії, а не тільки на лінії фронту поблизу Харкова. Однак, ці удари мають бути зроблені лише в цілях самооборони. За слова генерала, Росія веде вогонь по українських цілях з глибини своєї території, яку вона вважає “безпечною зоною”.

“Оскільки ми бачимо, що ці сили проводять такі операції через кордон, ми пояснили, що Україна може і має право відкривати вогонь у відповідь, щоб захистити себе”, — сказав Райдер журналістам у четвер.

У Пентагоні заявили, що додаткові дозволи не є новою політикою.

“Це не про географію. Йдеться про здоровий глузд. Якщо Росія атакує або збирається атакувати зі своєї території Україну, має сенс дозволити Україні завдати удару по силах, які завдають їй удару з-за кордону”, – сказав речник армії майор Чарлі Дітц.

Також він запевнив, що українці можуть використовувати надані системи протиповітряної оборони “щоб зняти російські літаки з неба”, навіть якщо ті перебувають в російському повітряному просторі, “якщо вони збираються обстріляти український повітряний простір”.

Раніше політтехнолог Джеймс Смарт також зазначав, що США більше не бояться “ескалації” конфлікту з боку Росії у разі ударів вглибину країни.