Ініціатором візиту виступив фонд Human Right Foundation, який пов'язують з російською еміграцією.

Зустріч російської пропагандистки Марини Овсяннікової зі студентами КНУ імені Шевченка намагався організувати фонд Human Right Foundation. Скан листа, що був надісланий керівництву вишу, опублікувало видання Lb.

Ініціатива OperationSunflowers фонду Human Right Foundation звернулася до ректора КНУ імені Тараса Шевченка Володимира Бугрова з проханням посприяти зустрічі студентів Інституту журналістики з Мариною Овсянніковою на тему “Сучасні стандарти журналістики як засіб протидії фейкам та пропаганді в інформаційних війнах”.

Директор Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Різун заявив виданню, що його заклад не буде зустрічатися з жодним “хорошим” медійником країни-агресора ні зараз, ні після перемоги.

Він зазначив, що запропонована  фондом Human Right Foundation зустріч свідчить про те, що “деякі міжнародні організації не відчувають межі між добром і злом, військовою спецоперацією і війною на винищення цілого народу в сучасній Європі”.

Різун порівняв таку ініціативу із зустріччю з гарним німецьким журналістом у Москві під час звірств гітлерівців у СРСР або ж із проведенням діалогів і дискусій з представниками німецької еліти як рівноправними після перемоги СРСР над нацистською Німеччиною.

Москвія знищила себе як інтелектуальний партнер, співрозмовник на віки. Так, серед вовчої зграї знайдеться гарний вовк, але це не відміняє вовчої натури цілої зграї, яка на 80% підтримує свого вожака на ґвалтування дітей, знищення жінок і похилих людей, мародерство, стирання з лиця землі шкіл, лікарень, церков, музеїв”, – підкреслив Різун.

Екс-заступник міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін переконує, що приїзд Овсяннікової пов’язаний із бажанням частини російських еліт позбутися санкційних обмежень. Як доказ він наводить саме скан листа.

Він пов’язує приїзд Овсяннікової з ініціативою Гарі Каспарова з видачі “паспортів хороших росіян”.

Цей лист надрукований на бланку Operation Sunflower. Даний проект підтримується організацією Human Rights Foundation, яку очолював Гаррі Каспаров. Гаррі Каспаров є фронтменом проекту “паспорт європейського русского”, презентованого у Вільнюсі. Метою проекту є зняття санкцій з “хороших рускіх”, які страждають через політику путіна і кажуть, що вони ні в чому не винні...” — доводить Золотухін.

При цьому він пише, що приїзд Овсяннікової “опосередковано має зв’язок з допомогою українцям”, бо “і фонд і проект реально роблять проекти на допомогу Україні”. Однак головна мета приїзду — саме зняття санкцій.

“Паспорт хороших росіян” – так у соцмережах назвали документ, який планують розробити опозиціонери з росії, які зараз живуть за її межами. Створення такого документа обговорював комітет “Дія” – серед його членів в тому числі Гарі Каспаров. За задумом, документ має полегшити життя частині громадян рф, які виїхали за кордон.

Нагадаємо, Овсяннікова мала також дати у Києві прес-конференцію, однак її швидко відмінили.

Крім того, НСЖУ вимагатиме позбавити Овсяннікову премії Вацлава Гавела.

Фото: Фейсбук