Про таку ініціативу повідомив у Фейсбуці голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

А ми, Національна спілка журналістів України, сьогодні звертаємося до Президента Фундації з прав людини пана Тора Халворссена із закликом скасувати рішення про нагородження російської журналістки Марини Овсяннікової премією імені Вацлава Гавела «за креативне інакомислення»” — написав він.

В НСЖУ наводять декілька причин, чому Овсяннікова не заслуговує на нагороду. Далі вони наведені в оригінальному викладі:

  • Марина Овсяннікова працювала в московських ЗМІ з 2002 року, у тому числі останні 8 років безпосередньо на «Первому каналі». Перший канал має найбільшу аудиторію в Російській Федерації і є основним джерелом кремлівської пропаганди.
  • поява пані Овсянникової з плакатом на головних новинах Росії була сприйнята всією українською медіа-спільнотою як черговий акт маніпуляцій з боку Кремля. Справа в тому, що з 24 лютого 2022 року в Росії заарештовують людей за значно меншу підтримку України. Наприклад, у Росії заарештували чоловіка за те, що він мовчав з книгою Толстого «Війна і мир», а також у Росії були численні арешти людей, які просто тримали білий аркуш паперу на вулиці. У зв’язку з цим ми вважаємо досить підозрілим те, що після свого виступу з плакатом пані Овсяннікова заплатила лише невеликий штраф у 250 євро, а Кремль дозволив їй виїхати з країни.
  • крім того, усі журналісти, які мають великий досвід роботи на телебаченні, можуть запевнити, що насправді редакції теленовин легко зірвати такий протест. Пані Овсяннікова не могла так довго перебувати на телеекрані в ефірі, а рекламний блок чи інший репортаж режисером випуску новин одразу б перервав програму.

В НСЖУ вказують, що усі викладені факти потребують аналізу, аби встановити, що насправді сталося.

Поки цього не буде зроблено, не доцільно присуджувати пані Овсянніковій таку поважну міжнародну нагороду, як премія імені Вацлава Гавела за творче інакомислення” — підсумовує Томіленко.

Нагадаємо, Марина Овсяннікова мала дати прес-конференцію в Києві, однак її скасували через півгодини після оголошення через значний резонанс.

Крім того, в КНУ відмовились влаштовувати зустріч студентів з російською пропагандисткою Овсянніковою.

Фото: Фейсбук