Про це повідомив міністр освіти та науки України Оксен Лісовий.

За його словами, відтепер студенти можуть самостійно регулювати темп і тривалість навчального процесу.

Також за потреби можна буде змінювати спеціальність після року навчання завдяки запровадженню міждисциплінарних освітніх програм.

За словами Оксена Лісового, якщо на момент вступу людина ще не визначилася зі спеціальністю, на якій хоче навчатися, вона зможе спершу вступити на міждисциплінарну освітню програму в межах однієї або декількох галузей знань, а вже після першого курсу ухвалити остаточне рішення щодо спеціальності або й надалі здобувати міждисциплінарну освіту.

Міністр зазначив, що також закон дає можливість студентам-контрактникам самостійно визначати тривалість навчання в університеті.

Хтось зможе завершити 4-річну бакалаврську програму за три роки або навпаки – поєднати навчання з роботою і завершити необхідні 240 кредитів ЄКТС (одиниця вимірювання навчального навантаження студента, необхідного для здобуття визначених результатів навчання, яка становить 30 академічних годин повного навчального навантаження студента – УНІАН) за 6-8 років

Натомість скасування заочної та вечірньої форм навчання не буде – із законопроєкту норми про це були вилучені.

За ухвалення закону “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку індивідуальних освітніх траєкторій та вдосконалення освітнього процесу у вищій освіті” ( реєстраційний номер 10177) проголосувало 306 народних депутатів.

Раніше також повідомляли, що Кабінет міністрів України дозволив студентам-бакалаврам віком від 18 до 22 років, а також магістрам медичного, фармацевтичного та ветеринарного напрямків виїжджати за кордон. Важливо зауважити, що уряд дозволив перетинати державний кордон лише студентам, які прямують на стажування.