Про це йдеться у картці урядового законопроєкту №9549.

Зазначається, що цей закон дозволить мобільним операторам отримати право на користування земельними ділянками. Таким чином Україну легше зможуть забезпечити 4G-зв’язком і високошвидкісним інтернетом.

Окрім того, закон надасть обмежені права для мобільних операторів користуватися чужою земельною ділянкою для будівництва веж мобільного звʼязку та встановлювати тимчасові технічні засоби й споруди електронних комунікацій. Його матимуть саме ті компанії, які внесли до реєстру постачальників послуг електронних комунікацій.

Чому цей законопроєкт критикують 

Народна депутатка України від фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко розповіла, що цей законопроєкт підтримали лише 228 народних депутатів, тобто мінімальна кількість. За її словами, у законопроєкті насправді йдеться не про спрощення процедур, а саме про землю для електронних комунікацій.

Пропозиція про зміни в цільовому призначенні землі може призвести до зловживань. Зміни в нормах про земельний сервітут можуть розширити їх застосування і створити нові ризики.

Водночас народний депутат від фракції “Слуга Народу” Ігор Фріс заявив, що готує постанову про скасування документа. Адже у Закарпатській області заборонили оскаржувати рішення суду про вилучення земельних ділянок.

Що відомо про законопроєкт

Нагадаємо, 6 червня Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроєкт №9549, який дасть змогу операторам швидше отримувати дозволи на оренду землі для будівництва мобільних станцій. У Міністерстві цифрової трансформації розповіли, що цей закон дозволить надати мобільний зв’язок національним, міжнародним автошляхам і сільській місцевості.

А також це дасть операторам змогу отримувати землю для будівництва базових станцій за 1–3 місяці замість 6.