Про це розповів народний депутат України від фракції “Слуга народу”, голова комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Ми не відмовилися від цієї ідеї. Плануємо скасувати пільгу для посилок окремим законопроєктом. Наразі він розробляється.

Однак поки невідомо, коли саме він буде повністю готовим.

Що відомо про міжнародні посилки в Україні 

Загалом у 2023 році в Україну ввезли майже 52 мільйонів посилок вартістю 62,12 мільярда гривень. При цьому 51,5 млн посилок загальною вартістю 40 млрд грн не перевищували безподатковий ліміт у 150 євро.

Відомо, що нині податки в Україні сплачують з менш ніж 1% міжнародних посилок, які ввозяться до країни. Тому, як йдеться у матеріалі “Економічної правди”, скасування пільги на безподаткове ввезення посилок вартістю до 150 євро може одномоментно та суттєво збільшити навантаження на митні органи й ускладнити життя мільйонам українців, які купують товари за кордоном.

“Не знаю, хто перший ляже від цього потоку посилок: митниця чи поштові оператори, але те, що протягом перших трьох-шістьох місяців буде колапс і посилки будуть іти дуже довго, це факт”, – розповів народний депутат від фракції “Голос”, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Фахівець з податкової політики Економічної експертної платформи Мирослав Лаба додав, що  уникнути колапсу допоможе система One Stop Shop (OSS).

У Євросоюзі посилки оподатковуються ПДВ з нульової вартості. Там сплата ПДВ відбувається на етапі купівлі товару на закордонному маркетплейсі. Коли купується товар, продавець ідентифікує, з якої країни покупець, і нараховує на товар ПДВ за ставкою, яка діє в цій країні.

Нагадаємо, наприкінці липня повідомляли, що українців можуть зобов’язати сплачувати імпортний ПДВ з усіх міжнародних посилок, вартість яких перевищує 45 євро. Зниження неоподаткованого ліміту з нинішніх 150 євро дозволить запобігти зловживанням в електронній комерції.