Про це написала секретарка комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, народна депутатка України від фракції “Голос” Наталія Піпа.

За останні роки ми мали збільшення кількостей медалей, але водночас освітні розриви і зниження рівня знань випускників шкіл за час ковіду і великої війни дуже великі. Цей анахронізм ще існує лиш у пострадянських країнах.

За її словами, таке рішення допоможе заощадити кошти держбюджету. Натомість випускників шкіл, які відмінно вчилися, зможуть нагороджувати унікальними відзнаками.

В Україні досі видають золоті та срібні медалі у школах 

Нагадаємо, ще у січні 2024 року в Офісі освітнього омбудсмана України розповіли, що у 2023 році держава витратила 1,8 млн грн для закупівлі 21,3 тис. медалей, а у 2022 році – 1,77 млн грн для закупівлі 20,6 тис. медалей.

«Отримання медалі не надає абітурієнту особливих переваг при вступі. Це слугує для них моральним заохоченням. Водночас для деяких батьків медалі – це публічне “самоствердження” через успіхи дитини, а для деяких керівників, управлінь освіти – “самоствердження” та авторитет школи на кшталт, “чим більше медалей – тим вище визнання”, як у радянські часи. Але, на жаль, не завжди заслуженість медалі потім підтверджують результати ЗНО/НМТ», – йшлося у повідомленні.

Тож поки медалі нині збільшують шанси лише на вступ до закладу професійної (професійно-технічної) освіти.