Про це йдеться в повідомленні Мінкульту. 

«В Україні не існує закону про музичну індустрію. Музичний бізнес використовує нормативні акти, створені ще у 90-х роках», — розповіли у Мінкульті.

Зазначається, що через це учасники ринку стикаються з непрозорістю авторських нарахувань та неактуальним правовим регулюванням цілої індустрії. І це попри те, що навіть під час повномасштабної війни музична індустрія є одним із найпотужніших платників податків, додає МКІП.

До робочої групи зі створення закону увійдуть представники закладів культури, народні депутати та представники музичної індустрії.

Результатом профільних дискусій має бути:

  • поданий до Верховної Ради законопроєкт;
  • поширення інформації про права українських авторів та механізми отримання роялті українськими авторами й артистами;
  • затвердження нової інструкції з ведення квиткового господарства, тобто системи продажу квитків;
  • удосконалення податкової системи в музичному бізнесі

Нагадаємо, у листопаді Київрада проголосувала за перейменування навчальних та освітніх закладів. Зокрема, перейменування стосуються низки бібліотек у Солом’янському та Подільському районах Києва. Центральна районна бібліотека Достоєвського стала бібліотекою Сковороди, бібліотека сімейного читання Лермонтова тепер матиме ім’я Ігоря Шамо. Нові імена матимуть і музичні школи. Зокрема Київська дитяча музична школа №14 тепер названа на честь композитора Юрія Щуровського, який викладав у цьому закладі.