Про це йдеться в повідомленні ДСНС.

Зазначається, що до України дістався пил із Сахари, який спостерігався напередодні у Греції.

“Рятувальники наголосили, що тривалі опади вимивають пил з атмосфери, внаслідок чого метеостанції фіксують кольоровий (жовтих відтінків) дощ, який не несе ніякої загрози”, – йдеться у повідомленні.

За інформацією Укргідрометцентру, природне явище прослідковується над південними і центральними районами України та поширюється на північ.

“25-26 квітня пил залишатиметься в атмосфері над Україною. 27 квітня повітряні потоки зміняться, повітря після дощів очиститься”, – додали рятувальники.

Відомо, що 24 квітня в Одеській, Миколаївській, Вінницькій, Київській областях було зафіксовано “брудний” (жовтий) дощ.

Його колір ближче до рудого і виник він через пил із Сахари, який після кінця березня-початку квітня знову прийшов в Україну разом з циклоном, який і приніс опади.

До цього 23 квітня циклон на Середземному морі виніс на Балканський півострів пил та пісок із Сахари. Зливи змили більшу його частину на територію Греції та Болгарії.

Нагадаємо, Грецію накрила потужна піщана буря, яка забарвила небо у жовтий колір. Хвиля пилу прийшла з африканської Сахари та одразу ж погіршила показники якості місцевого повітря. Директор з метеорологічних досліджень Афінської обсерваторії Костас Лагувардос зазначив, що в кількох регіонах оголошено про зростання ризиків для дихання. Також з’явилися попередження про погіршення видимості.