Про це в ефірі КИЇВ24 розповів радник міністра охорони здоров’я України, президент українського медичного клубу. Професор української військово-медичної академії Іван Сорока.

Він зазначив, що більшість хворих – діти дошкільного та раннього шкільного віку.

Кашлюк, скоріше за все, прийшов із країн західної Європи. Вона небезпечна, бо супроводжується порушеннями дихальної системи – це нестерпний гавкаючий кашель, який вимотує організм людини. Це доволі небезпечна інфекція, бо вона контагіозна. 90% контактів закінчується захворюванням. Інкубаційний період може бути від 1 до 2 тижнів, а людина може бути заразна 21 день. Тому і каратнин, ізоляція, якщо це в колективах, має бути не менше за 21 день. Хвороба у дорослих протікає важкувато. Є спеціальна схема антибіотикотерапія. Бо це бактерія. А також симптоматична терапія.

Він додав, що цю хворобу найважче переносять діти від 2 до 4 років. Натомість люди, які щепилися, хворіють легше та мають м’якші симптоми.

 Це невисока температура. Кашель, який довго не проходить. Але симптоматично протикашльовими препаратами, муколітиками, препаратами центральної дії він активно лікується.