Про це йдеться у звіті Міжнародної групи з безпекових питань та євроатлантичної інтеграції України, співголовами якої є керівник Офісу президента україни Андрій Єрмак та ексгенсек YFJ Андерс Фог Расмуссен.
Документ пропонує низку рекомендацій. Зокрема у звіті йдеться про те, що «члени НАТО повинні запросити Україну розпочати переговори про вступ на майбутньому саміті у Вашингтоні».
У групі пропонують, зобов’язати країни-члени НАТО витрачати 0,25% свого ВВП на військову допомогу Україні, зняти всі застереження щодо типів озброєнь та способів їх використання проти цілей у РФ. А також закликають розблокувати заморожені російські активи й використати їх для підтримки України.
“Надійна перспектива членства в НАТО є способом переконати Росію, що вона не виграє від ведення війни. Запрошення України зараз розпочати переговори про вступ – це спосіб дати чіткий сигнал Росії про необхідність припинити війну та дати Україні шанс на справедливий мир”, – запевнили учасники групи.
Раніше повідомляли, що члени НАТО, ймовірно, ухвалять рішення щодо заявки на членство України в Альянсі вже на наступному саміті у Вашингтоні, який відбудеться в липні.
Вступ України до НАТО
Президент Володимир Зеленський під час зустрічі з офіцерами, які проходять курси професійної військової освіти за стандартами НАТО, наголосив, що Україна не зможе стати членом НАТО під час війни. Це пов’язано з тим, що окремі члени Альянсу відчувають ризик або ж скепсис щодо цього питання.
Україна офіційно подала заявку на членство в НАТО у вересні 2022 року, через сім місяців після вторгнення Росії. Водночас у заявці йшлося, що Київ хоче прискореної процедури вступу до Альянсу без так званого Плану дій щодо членства в НАТО.
Президент додав, що, на його думку, Росія прийняла рішення щодо вторгнення саме через те, що свого часу Україна не була членом Альянсу.
За словами віцепрем’єрки Ольги Стефанішиної з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, Сполучені Штати Америки й Німеччина виступають проти офіційного запрошення України до НАТО.