Про це повідомив в етері КИЇВ24 директор науково-виробничого підприємства з виготовлення безпілотних авіаційних комплексів Артем В’юнник.
За словами В’юнника, не всі країни дають дозволи на товари подвійного призначення, які йдуть в Україну.
Є проблеми з неможливістю придбати те, що нам хочеться. Не всі країни продають, дають дозволи-ліцензії на товари подвійного призначення. На початку війни виникли проблеми з постачанням з Німеччини. Але завдяки нашому МЗС питання було врегульоване і постачання розблокували.
Окрім того, В’юнник наголосив, що існують проблеми з компонентами для виготовлення дронів. Він уточнив, що проблема вирішується десь легше, десь складніше. “Десь способами, коли незрозуміло, хто кінцевий споживач”, — пояснює Артем В’юнник.
Наприклад проблема з Китаєм, як пояснює В’юнник, полягає не в тому, що Україна не може купити китайські вироби, а в тому, що половина європейських двигунів та електроніки фактично виробляється в Китаї.
Нагадаємо, що в Нью-Йорку президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Фінляндії Олександром Стуббом і однією з головних тем обговорення було спільне виробництво дронів.
Варто зазначити, що Україна на 2025 рік планує виробництво кількох мільйонів дронів, щоб не дати Російської Федерації лідирувати. Міністр оборони Рустем Умєров заявив, що вже цього року було закуплено понад мільйон дронів, а власні можливості виробництва оцінюються у декілька мільйонів.