У Київській міській організаціі Профспілки працівників освіти і науки України вважають неприпустимими будь-які дії учасників освітнього процесу, які “принижують честь, гідність, ділову репутацію педагогічних та науково-педагогічних працівників, нанесення образ, погроз чи цькування освітян“.

“Керівник закладу має створити умови для реалізації прав та обов’язків усіх учасників освітнього процесу, в тому числі реалізації академічних свобод педагогічних працівників. Зважаючи на вищенаведене, КМОППОіНУ наполягає на здійсненні об’єктивної та всебічної перевірки фактів, викладених у зверненнях Берендєєва Сергія Олександровича. Профспілка освітян Києва вживатиме всіх необхідних заходів задля відновлення прав педагога та інших учасників освітнього процесу”, – йдеться в повідомленні.

Також профспілка опублікувала свою версію скандалу: “За інформацією, викладеною в мережі Інтернет, батько учня 11 класу під час проведення батьківських зборів в Zoom, безпідставно підвищуючи голос та переходячи на крик, вів розмову з класним керівником 11 класу Сергієм Берендєєвим. В подальшому цей батько провів бесіду з учнями 11 класу, в якій надавав оцінку діям учителя, наголошував на тому, що саме він вирішує, чи залишається вчитель на роботі, висловлював пропозицію, щоб учитель компенсував дітям кошти за «зірваний вальс», тощо”, – трактує профспілка.

Як ми уже писали, про конфлікт стало відомо з Facebook вчителя Сергія Береднєєва. У ліцеї № 157 Оболонського району Києва між учителем історії та правознавства та батьком одного з учнів Олегом Дорошенком розгорівся конфлікт. Причиною стало те, що Берендєєв не дозволив 11-класникам провести тренування вальсу замість англійської. Після цього класний керівник провів батьківські збори у Zoom, де батьки також погодились, що не варто прогулювати уроки через вальс. Однак думка не була одностайною, оскільки пан Дорошенко визнав, що це була його ідея порадити дітям танцювати під час уроків і він був невдоволений тим, що тренування пропало, гроші за нього заплачені. Батько вимагає від вчителя відшкодувати витрачені на вчителя танців кошти, а також вважає необхідним змусити Берендєєва піти з роботи «за власним бажанням» посеред навчального року.

Зі слів вчителя у конфлікт втрутилася адміністрація школи та заявила вчителю, що саме йому потрібно вибачитися перед батьком або ж у нього будуть проблеми, оскільки батько учня допомагав школі в залучені коштів на проект Громадського бюджету. Згідно з ним, у школі, зокрема, з’явились камери відеонагляду. Для залагодження конфлікту вчителю начебто пропонували вибачитися в обмін на посаду заступника директора. Береднєєв не погодився і написав заяву про відмову від класного керівництва. Учні підтримали вчителя та навіть зробили аудіозапис діалогу з Дорошенком, де той намагається переконати їх, що вчитель неправий, і він доб’ється його звільнення.

Коли скандал набув розголосу, до конфлікту долучився заступник Київського міського голови Володимир Бондаренко – він особисто попросив Олену Фіданян, директорку Департаменту освіти та науки Києва, із залученням широкого кола освітянської спільноти розібратися з цим конфліктом та публічно проінформувати громадськість щодо його вирішення.

У сюжеті програми “Київ. NewsRoom” телеканалу “Київ” стали відомі нові деталі інциденту. Сам Сергій Береднєєв зараз перебуває на лікарняному. В адміністрації закладу змінили свою точку зору, кажуть, що хорошого педагога не звільнятимуть. Наразі педагогічна комісія ліцею розслідує цей конфлікт, директорка заявляє, що раніше на вчителя жодних скарг не було. «Вчитель англійської мови відпустив їх, за це мною винесені управлінські рішення. Як далі усе розгорталось виянить комісія», – наголосила директорка Тетяна Єрмак.

Вчитель англійської запевняє, що відпустив дітей на танці, бо ті запевнили, що відпросились у класного керівника. Чому під час карантину батьки та приватні вчителі перебувають у школі – достеменно невідомо.

До слова, це не перший конфлікт за участю батьків та вчителів у даному закладі. У 2019 році в цьому ж ліцеї батько одного з учнів побив вчителя фізкультури. Берендєєв тоді виступив на захист колеги і організував акцію вчителів з вимогою внести зміни до законодавства, «щоб в законі були прописані права батьків, права дітей, їхні дії, і права вчителів, відповідно».

 

За вчителя заступилися й колишній чиновник. Зокрема, екс-заступник міністра соціальної політики Сергій Ніжинський називає Берендєєва «порядним вчителем» і «професіоналом своєї справи». Він закликав Міністерство освіти та голову Оболонської РДА Кирила Фесика не допустити «рейдерського управління школою», а профільний комітет Ради — скерувати запити в Міносвіти з ініціативою провести службове розслідування.

Фото: Pixabay