Вчителька хореографії та фізкультури столичної Новопечерської школи Анна Домніч увійшла до топ-10 вчителів України. Про це повідомляться на Facebook-сторінці загальнонаціональної премії для українських учителів Global Teacher Prize Ukraine. Топ був оприлюднений 1 вересня.

Для Анни найкращим показником успішності її учнів є бажання відвідувати її тренування. Вона активно розвиває культуру мажорет-спорту в Україні: за кілька років її учні вже встигли стати чемпіонами Києва та України. У популярній соцмережі TikTok її руханки набирають безліч переглядів. Анна активно впроваджувала тему спорту у Всеукраїнській школі онлайн, її уроки були одними з найпопулярніших“, – йдеться в повідомленні організаторів.

Крім Анни Домніч, до топ-50 вчителів України увійшли такі київські освітяни: Оксана Хомич, Тетяна Короід, Дмитро Басов, Олена Манжос, Владислава Бандурко, Еліна Шевченко, Леся Юрчишин, Ярослав Лисенко та Ірина Остапенко.

Оксана Хомич вважає, що її завдання — допомогти учням обрати траєкторію розвитку. Тому втілює програму «Лідер в мені», де навчає ставити цілі та поступово реалізовувати їх. Створила авторську методику, що залучає до тісної співпраці не лише вчителя та учнів, а й батьків. Інноваціями та ідеями Оксана ділиться на власному YouTube-каналі, де розмістила вже понад 250 відео.

Тетяна Короід була волонтеркою на премії Global Teacher Prize Ukraine 2017. А у 2018 році вже сама потрапила у топ-50 конкурсу. В основі її педагогічної діяльності лежить розвиток лінгвістичної, літературної, культурологічної ерудиції школяра. Вважає, що кожен учень потребує індивідуальної уваги. Саме тому розробила спеціальну систему допомоги учням — особисті картки.

Дмитро Басов є ініціатором створення творчої лабораторії «5 НАУК». З метою популяризації математики брав участь у проєктах STEM-освіти, а також провів три фестивалі цікавих дослідів. Його учні мають хороші результати на ЗНО, а цьогоріч одразу двоє хлопців отримали 200 балів. Чимало дітей після школи продовжують шлях Дмитра і стають вчителями математики.

Олена Манжос вважає STEM-освіту та інтерактивний підхід не модою, а необхідністю. Під час дистанційного навчання традиційні STEM-уроки перевела в ZOOM, а учням запропонувала взяти участь у челенджі та записати відео зі створенням власного полімера, проаналізувати щоденні екологічні звички та попрактикувати німецьку. Вже другий рік проводить STEM-фестиваль. Цього року карантин йому не завадив: фестиваль організували онлайн у Facebook.

Владислава Бандурко підготувала до ЗНО 57 учнів, які склали ЗНО на 179-199 балів. Більшість методичних матеріалів створює, перекладаючи англомовні книжки. Зараз разом з колегою працює над власним робочим зошитом, де збирає авторські завдання, напрацьовані за роки підготовки до ЗНО. Найбільшим своїм досягненням вважає створення власного проєкту Educator, до якого зараз входить мережа курсів підготовки до ЗНО та невеликий ліцензований приватний ліцей.

Еліна Шевченко влаштувала навчання учнів на відкритому повітрі, оскільки ЗНО було стресом для них. Під час прогулянки створили відео для проєкту, а в результаті саме за це відео отримали запрошення на тренінг «Європа починається з тебе». І таких історій у викладачки сотні, адже її учні отримують стипендії на навчання в престижних школах, їздять на міжнародні обміни (FLEX) та беруть участь в олімпіаді з життєвих навичок (ILSO).

Результатом викладання Лесі Юрчишин є синхронний курс всесвітньої історії та історії України з інтеграцією інших дисциплін та розвитком критичного та креативного мислення, емоційного інтелекту. Після відвідування міжнародних шкіл, організованих Українським центром вивчення Голокосту, вона стала співавторкою посібника на тему Бабиного Яру.

Ярослав Лисенко з учнями активно використовував платформу ClassDojo, завдяки якій вони збирали бали та обмінювали їх на екскурсії та запрошення спікерів від УАЛ, Пласту та AISEC. Також він створив особливу концепцію для 5–7-х класів. Її суть у тому, що в кожному тематичному блоці він пропонує учням вигадати проєкт. Після чого вони, об’єднавшись у команди, розробляють його. Для комплексного підходу Ярослав залучив вчителів біології, літератури та історії.

За ініціативи Ірини Остапенко у 2019 році 869 класів з різних шкіл з усієї України долучилися до проведення інтерактивно-практичних уроків, які знайомлять з дітьми з інвалідністю, з особливими освітніми потребами, з різноманіттям як нормою українського суспільства. Ірина була лекторкою у проєкті «Разом» — курсу з підтримки інклюзії в Україні. Розробила та провела свій курс з вивчення шрифту Брайля для батьків, які виховують дітей з порушеннями зору.

Зазначимо, що Global Teacher Prize Ukraine – конкурс нових українських учителів, які зробили видатний внесок у професію. Премію організовує громадська спілка «Освіторія». Фіналісти претендують на головний приз «Нобелівської премії для вчителів» — 250 000 гривень та безліч подарунків. Переможця оголосять 3 жовтня.

Фото: Facebook