В суботу, 11 липня, українці мали відлетіти до Хорватії, натомість вони отримали затримку рейсу та прохання здати ПЛР-тести в аеропорту «Бориспіль» через рішення хорватського уряду змінити правила в’їзду.

Про це повідомила в заяві авіакомпанія Windrose, яка виконувала рейс.

?? РЕЙС 7W771 БОРИСПІЛЬ – ПУЛАОдразу ж після отримання інформації про рішення уряду Хорватії стосовно необхідністі…

Опубліковано WINDROSE-reliable wings Субота, 11 липня 2020 р.

Така ситуація виникла у зв’язку з рішенням хорватського уряду змінити правила в’їзду напередодні. Хорватія прийняла рішення про необхідність обов’язково проходити 14-денну самоізоляцію для громадян третіх країн, зокрема, для України, або мати в наявності негативний ПЛР-тест, зроблений не пізніше, ніж за 48 годин. Також  з наступного тижня в країні носіння масок для обличчя буде обов’язковим в більшості закритих громадських місць, через те, що кількість випадків COVID-19 продовжує зростати.

В аеропорту всіх пасажирів змушували зробити ПЛР-тест вартістю 2100 грн. Рейс було затримано на кілька годин − виліт відбувся в 21:00 за Києвом.

В свою чергу, МЗС України пропонує переглянути критерії, за якими інші держави відносять до «червоного» або «зеленого» списку щодо ситуації з поширенням коронавірусу. Про це розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв’ю «Сегодня».

Він підкреслив, що про зняття обмежень на в’їзд в Шенгенську зону можна говорити після того, як показник в Україні буде або дорівнювати середньому по ЄС, або буде меншим.

Зараз, на жаль, цифри в Україні невтішні. За останніми даними, у нас 62 хворих на 100 тисяч населення. При тому, що в ЄС, наприклад, ця цифра становить 16,3 людини на 100 тисяч населення, — прокоментував  Кулеба.

Також, на його думку, до «червоного» списку мають потрапляти країни, де кількість заражень на 100 тисяч населення — більша, ніж в Україні.

Рада ЄС цього тижня має переглянути список держав, жителям яких буде дозволено в’їзд без обмежень. За словами Кулеби, немає шансів, що Україна потрапить у список у найближчий перегляд. Раніше повідомлялось, що ЄС переглядатиме список країн кожні 2 тижні.

Фото: unspash