Детальніше про закон в ефірі КИЇВ24 розповіла народна депутатка України Ірина Геращенко.

Демобілізація була у першій версії закону. Потім за кілька годин до прийняття таблиці комітетом вона зникла. Там з’явились інші “цікаві” норми. Військовим, які в перший день пішли захищати країну, неможливо звільнитись із військової служби. Зате 100% бронь ДБР, БЕБ, прокуратурі, іншим силовим структурам. Чому? Ці чоловіки добре підготовлені до війни. І, можливо, мають відповідну військову підготовку. Ми наполягали на встановленні 50% броні для держслужби. І це не було прийнято.

Вона додала, що військовослужбовці, які мають хвору дитину з інвалідністю або батьків, зможуть отримати демобілізацію. Не буде норми “обмежено придатний”. Натомість будуть лише “придатні” та “непридатні” категорії.  Депутатка розповіла, що всі, хто мав статус “обмежено придатні”, мають протягом пів року мають пройти ВЛК, щоб підтвердити свій статус непридатних до військової служби і отримати демобілізацію, або продовжити службу в армії.

Категорії військовослужбовців, які зможуть отримати демобілізацію і звільнення від військової служби: в першу чергу мова йде про сімейні обставини. Хворі діти, дружина. Також мова йде про родини, в яких є загиблий, або ті, в яких один з батьків малолітніх дітей є військовослужбовцем, щоб один з них міг доглядати за дітьми. 

Нагадаємо, 11 квітня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт про мобілізацію. З нього вилучили норму про демобілізацію.