Про це військовий повідомив у своєму Фейсбуці.

“Від сьогодні й до кінця тижня ми відкриваємо на сайті продаж книг, з якого усі зібрані кошти підуть на допомогу 47 Штурмовому полку. Ціна за примірник 1000 грн. Ми не будемо вираховувати навіть собівартість, повністю увесь дохід піде на закупівлю зброї. Буде це сто тисяч, чи кілька мільйонів – неважливо. Увесь дохід – на зброю”, — пише військовий.

Як стало відомо, Валерій Маркус пішов боронити Батьківщину, щойно тільки-но досягнувши повноліття – у 2014-му. З перших днів війни військовий фільмував кадри з передової, а у некороткі затишшя брав до рук папір та ручку.

“На війні мені виповнився 21 рік, потім 22, а там і 23. Краматорськ, Шахтарськ, Дебальцеве, Вуглегірськ, Жданівка і ще чимало населених пунктів, поряд з якими мені довелося брати участь в боях. Я «народився в сорочці». Було чимало ситуацій, після яких все мало закінчитись сумно, але… Наприклад, в мою машину, бід час одного зі штурмів, влучило дві РПГ, але я вижив, як і всі, хто був поряд зі мною”, — ділиться Валерій.

“Але я не просто воював. Я знімав. Знімав відео і фото, знімав воєнний побут і бойові дії, своїх побратимів, місцевість, події. За три роки в мене накопичилися гігабайти матеріалів. Деякі з них ви бачили, але більшість відео не бачив ніхто. Цей гримучий коктейль емоцій, спогадів переживань я виплеснув на папір. Я ділюся з вами цілим світом, світом, якого більшість з вас ніколи не бачили і не відчували. Я писав цю книгу 2,5 роки. Публікував деякі уривки з неї на своїх сторінках у соцмережах. Дехто з вас вже вподобали ці оповідання. Сьогодні ви маєте змогу першими доторкнутись до того, на що я витратив стільки фізичних і моральних сил”, – додав Маркус.

Нагадаємо, “Сліди на дорозі” стала першою художньою книгою військового Валерія Маркуса (раніше відомого під прізвищем Ананьєв), частина подій якої відбувається на Донбасі під час російсько-української війни. Книга стала однією з найпопулярніших в Україні 2019 року. Загальний тираж сягнув 50 тисяч. Також книга стала номінантом премії Книга року (2019).

Посилання на замовлення книги та реквізити фонду.

Відмітимо, у серпні ми писали про відбір бійців до полку Маркуса: біля пункту відбору були надзвичайні черги. Також ми писали як полк Валерія Маркуса отримає 55 нових пікапів Toyota Hilux: вони вже їдуть в Україну.

Фото: Відкриті джерела