Про це музей повідомляє в своєму релізі.

ГО «Креативна Україна», за підтримки Українського культурного фонду, вирішили створити Museum Sikor Sky – цифровий музейний простір у вигляді київського будинку Сікорського, який об’єднає цифрові ресурси декількох авіамузейних інституцій.

На сайті можна буде:

  • побачити піонерів авіації та їх винаходи;
  • пройти київськими та заокеанськими шляхами Ігоря Сікорського;
  • потрапити у кабіну легендарного багатомоторного літака Першої світової війни «Іллі Муромця»;
  • змоделювати авіаконструкції;
  • навчитися повітряному бою і пілотуванню у космосі.

За допомогою дронів та лазерного сканування відцифровано будинок, створено перші моделі просторів, тривають пошуки та відновлення аутентичних інтер’єрів початку ХХ сторіччя для віртуальної реконструкції першого поверху з інтер’єрами, меблями та оздобленням відповідно до епохи модерну кін. XIX – поч. XX ст., а також музейного хабу 2-3 поверхів», – зазначають організатори.

Також для сайту відібрана колекція авторських креслень для створення 3D моделей першого гелікоптера Н-1, який розробив Ігор Сікорський, літака БіС-2, на якому він вперше піднявся в небо тощо. Всі моделі проєктуються з використанням оригінальних креслень.

Пілотну версію сайту-музею Museum Sikor Sky обіцяють презентувати для тестування вже на початку жовтня. У повноцінному режимі він має запрацювати з 1 листопада.

Нагадаємо, у липні постійна комісія з питань місцевого самоврядування Київради підтримала проект звернення до Кабінету Міністрів щодо передачі пам’ятки історії національного значення – Будинку Сікорського – у комунальну власність.

Фото: Вечірній Київ