Про це на брифінгу оголосив грузинський Прем’єр-міністр, якого цитує «Грузія Online».

Іраклій Кобахідзе запевняє, що наразі не йдеться про те, щоб вилучити з конституції статтю про інтеграцію в ЄС і НАТО або змінити її:

Можу вам сказати однозначно, що не йдеться про вилучення з конституції статті 78 або зміну цієї статті, а про щось інше, про що ми розповімо пізніше, якщо відповідні консультації успішно завершаться.

На уточнювальне запитання журналістів, чи мова йде про зміну системи управління державою, політик не відповів, закликавши дочекатися завершення консультацій.

Що відомо про інтеграцію Грузії до ЄС та НАТО

Нагадаємо, згідно зі статтею 78 конституції Грузії, конституційним органам у межах своїх повноважень необхідно «вжити всіх заходів для забезпечення повної інтеграції Грузії до Європейського Союзу та Організації Північноатлантичного договору».

Попри це, Парламент Грузії 14 травня у третьому читанні остаточно схвалив закон «Про прозорість іноземного впливу». Це законодавча ініціатива викликала масштабні протести громадян.

Грузинський законопроєкт «Про прозорість іноземного впливу» порівнюють з російським законом про так званих «іноагентів». Документ зобов’язує неурядові організації та медіа, які отримують понад 20% фінансування з-за кордону, зареєструватися як організації, що просувають «іноземні інтереси».

Натомість лідери ЄС ствердили, що ухвалення закону про «іноагентів» та відмова влади Грузії припинити репресії проти громадянського суспільства призвела до фактичної зупинки її спроб приєднатися до блоку.