Про це повідомляє видання The Economist з посиланням на неназваного дипломата.

У статті зазначають, що наразі офіційна позиція США непохитна – це повна підтримка України у війні з Росією та визнання, що українська влада сама визначає свій шлях та є незалежною у рішеннях як на полі бою, так і в дипломатичному колі. Проте, інсайдер видання зазначає, що насправді у США вже закінчується терпіння й в кулуарах Конгресу та Білого дому “точаться розмови про те, що на думку Америки, може бути прийнятним завершенням війни”:

Це не означає, що переговори ведуться. Принаймні на цю мить Росія, схоже, не спілкується з жодною великою західною країною. Відносини між США та Росією здебільшого звелися до технічних контактів. Зв’язки між Америкою та Китаєм є більш інтенсивними, адміністрація Байдена наполегливо працює над обмеженням підтримки Китаєм Росії.

При цьому, джерело видання повідомило, що підтримка між РФ та Китаєм включає відтепер й летальну допомогу.

Один з західних дипломатів стверджує, що наразі діє кілька факторів, які визначатимуть час та умови будь-якого припинення вогню, а найголовнішим з них є положення на полі бою:

Для початку це залежатиме від поля бою: якщо Україна зможе утримати свої позиції після поточного літнього наступу Росії, вона опиниться в сильнішій позиції на переговорах. Це залежить від здоров’я пана Путіна. І це також залежить від американських виборів у листопаді. Таким чином, кінець цього року є найбільш ранньою передбачуваною датою для початку переговорів, і, можливо,  пізніше.

У статті також наводиться цитата й високопоставленого українського чиновника, який зазначає, що Росія очікує президентських виборів в США та робить ставку на Трампа.

Цікаво, що напередодні Саміту миру у Швейцарії активізувалася й російська сторона: дійшло до прямих заяв Путіна стосовно припинення вогню та “мирного плану”, який все ж базується на відтинанні від України чотирьох областей. План, очікувано, “висміяли” і в МЗС України, і в Офісі президента, і в НАТО.