Про це розповів в етері КИЇВ24 політолог Олег Пастернак.
Перемога будь-якого кандидата буде означати зміну в американській політиці. Тобто немає жодної впевненості, що перемога Камали Гарріс призведе до якогось пожвавлення україно-американської співпраці.
Пастернак наголошує, що навіть якщо Гарріс стане президенткою США, це не означає негайне запрошення України в НАТО або ж надання дозволу бити вглиб РФ.
Ба більше, Камала Гарріс може займати ще обережнішу позицію щодо України. Це пов’язано з тим, що вона належить як до прогресивного крила демократичної партії, так і до бажання розширити свою підтримку як президента.
Проте, є ймовірність того, що Україні вдасться повпливати на майбутню президентку. А от у випадку з Трампом, змінити його думку та позицію щодо України малоймовірно вдасться.
Президентські вибори 2024 року у США
27 червня 2024 року (за Києвом 28 червня) Джо Байден та Дональд Трамп зустрілися у першому раунді передвиборчих дебатів. Однозначним їхнім переможцем, за соціологічними опитуваннями, став республіканець Трамп.
Після невдалих дебатів із Трампом 81-річний Джо Байден зустрівся з широкою хвилею критики. Медіа писали, що він застарий для президентства. 3 липня 2024 видання CNN написало, що частина лідерів Демократичної партії США хоче, щоб Джо Байден знявся з виборів президента.
Зрештою, 21 липня 2024 Байден офіційно повідомив, що виходить з президентської гонитви. Водночас він наголосив, що вважає себе гідним для другого терміну, але “заради блага демократії” він готовий поступитися особистими амбіціями та “дати факел новому поколінню”.
21 липня 2024 чинна віцепрезидентка США Камала Гарріс вступила в президентські перегони, замінивши кандидатуру Байдена. 2 серпня 2024 Гарріс набрала достатньо голосів делегатів, необхідних для номінації від Демократичної партії. Вже 21 серпня 2024 Гарріс офіційно затвердили кандидаткою на посаду президентки США.
Нагадаємо, президентські вибори у США заплановані на 5 листопада 2024 року.