Зоозахисний рух UAnimals до Міжнародного дня цирку запустило проект «Тварини – не артисти». Мета проекту – пояснити українцям, що виступ тварин в цирку є формою експлуатації та насильства.
«Всім має бути зрозуміло, що тварини на манежі — не артисти, а раби. Вони не обирають професію, не можуть її покинути. Кожен трюк, кожен цирковий номер — це результат тривалого й жорстокого дресирування, під час якого використовують палки, електрошокери, гаки та інші мордування. Щоби тварини виконували вказівки дресирувальників, їх морять голодом, б’ють і залякують», – розповідають зоозахисники.
Активісти створили серію плакатів, героями яких стали різні люди. Серед них – солістка групи «Крихітка» Олександра Кольцова і співзасновник студії «Мамахохотала» Євген Янович. Герої плакатів пояснюють, що виступати на сцені і веселити публіку – їхній власний вибір. А у циркових тварин цього вибору немає.
Наразі рух UAnimals продовжує домагатися повної заборони на використання тварин у цирку тварин – як диких, так і приручених. Разом з іншими активістами їм вже вдалося домогтися локальних заборон в декількох десятках міст.
До слова, зоозахисники також написали про те, настільки пагубним є влив на дітей цирк з тваринами.
“Оскільки діти буквально сприймають світ і практично не здатні до самостійної критичної оцінки приблизно до 9 років, взаємодію дресувальників і тварин у цирку вони сприймають за правильну, очікувану й позитивну форму поведінки. Спостерігаючи за виставою, діти мимоволі вчаться ігнорувати чужі біль і страждання. Зрештою діти можуть вирости без вміння співчувати чи здатності розуміти почуття інших”, – йдеться в дописі.
Також активісти зауважили, що час до часу зацьковані й залякані звірі повстають проти своїх катів і нападають як на дресувальників, так і на самих глядачів. Дорослі не приділяють серйозної уваги випадкам, які не закінчують трагедіями для людей, у дитини ж будь-який прояв агресії та жорстокості тварини чи дресувальника може викликати глибокі емоційні переживання та навіть травму, впоратися з якою допоможе лише фахівець.
“На арені діти бачать диких, свійських або домашніх тварин у неприродних обставинах – вони часто одягнені в одяг і роблять різні не притаманні їм дії. Споглядання такої нетипової поведінки викривлює уявлення про тварин. Якщо батьки хочуть познайомити дітей із тваринами, то цирк – це зовсім не те місце”, – аргументує рух.
Нагадаємо, раніше зоозахисники запустили соцкампанію, присвячену історіям бездомних тварин.
Фото: facebook