Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, забруднення органічними речовинами призвело до зниження рівня кисню та масового мору риби. Шмигаль також пояснив, що мертву рибу будуть негайно забирати.

Ми розуміємо, що речовини органічні, вони викликають забруднення. Вже якась частина річки пройдена, відбулись процеси відновлення там, де це пройшло ближче до кордону. На даний момент органіка осідає, розчиняється.

Прем’єр-міністр підтвердив, що загрози для водозаборів Чернігова на річці Десна та у Києві на Дніпрі поки немає. Тож немає й небезпеки життю та здоров’ю людей.

Заходи боротьби щодо очищення активним мулом відбуваються.

Забруднення річок Сейм та Десна

28 серпня у затоці річки Десна на Київщині виявили небезпечні отруйні речовини. Вони стікали по течії з російського кордону.

30 серпня перший заступник міністра захисту довкілля Олександр Краснолуцький розповів, що річку Сейм могли забруднити речовини, які потрапили з Росії. У Міндовкіллі вжили низку заходів, щоб забруднена вода не дісталася великих міст України, зокрема Києва.

Окрім того, Київводоканал оприлюднив заяву для мешканців столиці стосовно забруднення води у Десні. Фахівці запевнили, що ситуація контрольована, а вода не є отруйною.

9 вересня виконувач обов’язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що забруднення Десни повʼязане зі знищенням очисних споруд росіянами.

Також 9 вересня у Міндовкіллі повідомили, що забруднення у річці Десна, де були зафіксовані численні випадки мору риби, просунулося нижче Чернігова по течії.

Крім того, 10 вересня експерт мережі захисту національних інтересів “АНТС” та еколог Олег Листопад в ефірі КИЇВ24 розповів, що викид забруднення у Десну відбувся з цукрового заводу у селищі Тьоткіному Курської області.