Про це йдеться у статті “ЄвроПравди”, в якій наводяться всі угорські вимоги.
Зазначається, що у Закарпатській області, де за переписом 2001 року та у попередні роки частка угорців складала понад 10%.
Ця норма є й у чинному законодавстві України: йдеться про міста і села “зі значною кількістю” представників меншини (від 15%) та з “традиційним” проживанням меншини (від 10% протягом останніх 100 років).
Однак у Будапешті продовжують вимагати автоматичного визнання усіх населених пунктів Закарпаття “традиційно угорськими”. Це стосується навіть тих, в яких угорці історично ніколи не жили.
Окрім того, в уряді Орбана вимагають скасування норми про 10% у принципі, тобто якщо хоч якась кількість угорців традиційно там жила — то це “угорська” територія.
Уряд Угорщини не змінює думку і хоче щоби використовувати лише перепис 2001 року попри те, що відтоді кількість угорців, що живуть на Закарпатті, скоротилася майже удвічі.
Також Угорщина вимагає від України відмовитися від рішення місцевих рад у цьому процесі й зробити присвоєння статусу автоматичним.
Ключовим є те, що в уряді Орбана прямо називають цей блок визначальним для всього комплексу з 11 вимог та вступу України в ЄС.
Нагадаємо, наприкінці січня міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто під час візиту до Ужгорода передав українській стороні список із 11 вимог, які мають гарантувати права угорської нацменшини в Україні.
Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, яка очолює українську делегацію на переговорах про вступ із Європейським Союзом, підтвердила готовність України виконати угорські вимоги.