Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».
Щороку Україна продукує близько 17 мільйонів тонн побутового та промислового сміття. На жаль, лише 5% від цього обсягу потрапляє в переробку. Решта 95% заповнює звалища, площа яких вражає.
Журналісти телеканалу «Київ» провели невеличкий експеримент, щоб дізнатися, як працює система утилізації великогабаритного сміття в столиці.
Спочатку була спроба віддати старий телевізор та деяке офісне приладдя до «Київкомунсервісу». Як виявилося, такі електричні пристрої там поки що не приймають. Однак у «Київкомунсервісі» можуть допомогти з великогабаритним сміттям. Комунальники можуть утилізувати старі меблі, сантехніку та інші ремонтні відходи. Але складати це великогабаритне сміття необхідно на відповідних майданчиках, а не кидати до звичайних контейнерів для відходів. Їх вивезення включено в тариф ваших платіжок.
«На наше підприємство окремо дається заявка, направляється окремий сміттєвоз, дані відходи вивозяться окремо на 6 полігон», – розповів Ігор Мороз, начальник відділу екополітики «Київкомунсервісу».
Цікаво, що відходи будівництва на кшталт цегли чи бетону необхідно вивозити самостійно. Якщо залиши їх біля сміттєвих баків – доведеться сплатити штраф за адміністративне порушення.
А от техніку необхідно везти на станцію сортування сміття. Там приймають і скло, і папір, і пластик, і телевізори. Більшість відходів на станції сортують та віддають на утилізацію, але є й такі випадки, коли мотлоху дають нове життя.
«Із техніки видобувають ресурсноцінні елементи. Розділяють на пластик, метал, можуть бути різні мікросхеми, кольорові метали», – розповів Остап Бутвинник, заступник керівника станції сортування.
Цікаво, що у разі, якщо ви не маєте можливості відвезти сміття самостійно, то можете скористатися послугою вивезення. Це коштує 250 гривень за один пакет об’ємом у 120 літрів.
Водночас Сергій Волков, еколог, каже, що відповідальність має бути взаємна. Тоді проблема, куди подіти сміття зникне.
«Тут завдання для всіх. Відповідальність і влади, і місцевих органів самоврядування, щоб створити ці пункти, ці умови для підприємств», – зазначив еколог.
Відтак, задля збереження екології нам життєво необхідно виховувати свідоме ставлення до сортування та утилізації сміття в Україні.
Нагадаємо, 21 березня в Києві покажуть еко-виставу Rusalka XXI, покликану привернути увагу людей до екологічних проблем.
Фото: pixabay