Про це пише Defense Express.

На думку аналітиків, за допомогою Vampire зокрема було відбито атаку «Шахедів» в ніч на 11 лютого. Тоді пресслужба ВМС України показала відео бойової роботи своїх підрозділів ППО. Саме на цих відео ймовірно і показано роботу Vampire.

На початку можна побачити, що зенітники беруть ворожий дрон на приціл, але використовують для цього невідому оптико-електронну станцію.

Потім у дрон влучає реактивний снаряд, після чого «Шахед» зривається в піке і падає.

Саме ці кадри наводять на думку, що на відео показано перші в публічному доступі кадри бойової роботи ракетних установок Vampire під керовані реактивні снаряди APKWS.

Що відомо про Vampire

Мобільна система Vampire – це легкий зенітний комплекс, що використовує модифіковані 70-мм ракети APKWS з лазерною системою наведення. Її польові випробування розпочалися у 2021 році, а влітку 2022 року компанія продовжила випробування дальності уражання цілей та загальної надійності систем.

Vampire має оптико-електронну систему WESCAM MX-10 з тепловізійною та телевізійною камерами. Комплекс портативний та може встановлюватись на різні транспортні засоби, зокрема, і на прості позашляховики.

Відомо, що частина Vampire, які отримає Україна, встановлені на шасі американського багатоцільового позашляховика «Хамві». Однак система є самостійною і може бути встановлена на будь-який наземний транспорт за кілька годин.