Про це розповіла в етері КИЇВ24 експертка ринку праці Тетяна Пашкіна.
Я гадаю, що всі професії, які працюють на результат, можуть бути переведені на 4-денний робочий день зі збереженням результативності. Дійсно вся цифрова сфера, креативна сфера, сфера медіа, яка працює на відсотках на якихось таких результативних, це зможе.
Пашкіна пояснює, що у випадку 4-денного робочого дня, люди намагатимуться у меншу кількість робочих годин втиснути більшу продуктивність.
Якщо це стосується погодинної оплати, тоді треба або її збільшувати, або робити якісь інновації фінансові, які не завжди зрозумілі роботодавцям, тож вони навряд чи на це підуть.
Зазначимо, що фінансові інновації — це ширший термін, який включає нові фінтех-технології, продукти, послуги, бізнес-моделі, нормативні акти, ринки тощо, які змінюють і покращують фінансову галузь.
Однак, коли ми кажемо про виробництво, про торгівлю, про аптеки, про банки, то тут 4-денний робочий день не підійде, пояснює Пашкіна.
Наскільки ефективний 4-денний робочий день
Вестфальський університет в Німеччині з початку 2024 року проводив дослідження щодо того, як вплине 4-денний робочий тиждень на результати роботи компанії та стан працівників. Результати експерименту:
- значне покращення психічного і фізичного здоров’я;
- зниження симптомів професійного вигорання;
- зменшення тривалості стресу на роботі на 89 хвилин на тиждень;
- тривалість сну на тиждень збільшена на 38 хвилин;
- на 14% менше працівників заявили про нестачу спілкування з рідними (50% проти 64% на початку);
- обсяги прибутку та обороту компаній залишились стабільними.