Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель під час пленарного засідання Європарламенту в Брюсселі 10 квітня.

За словами Борреля, ЄС, його інституції та країни-члени вже надали Україні доволі суттєву допомогу обсягом 96 млрд євро, з яких 31 млрд євро – це військова допомога.

Зазначається, що Брюссель надає додатково макрофінансову, гуманітарну та інші види допомоги.

Хтось може сказати: “О, це дуже дорого – підтримувати Україну”. Не підтримувати Україну і дозволити їй впасти перед російською агресією, буде набагато дорожче для нас і для наступних поколінь, тому що Росія стане більшою загрозою для нашої безпеки й свободи.

Боррель закликав ЄС підтримувати Україну так довго, як це буде необхідним, з використанням усіх спроможностей, які має, – як у фінансовому, так і у воєнному вимірах.

І ми підтримуємо їх та пропонуємо непохитну підтримку нашому сусіду Україні. Не лише тому, що це наш сусід, але й тому, що це наш партнер. Один із наших найбільших партнерів, а тепер ще й кандидат на членство в Європейському Союзі. І її (України. – ред.) незалежність, її суверенітет, її територіальна цілісність, також є частиною нашої здатності продовжувати жити у свободі.

Нагадаємо, що вчора Жозеп Боррель закликав Європейський Союз терміново надати Україні більше засобів протиповітряної оборони та боєприпасів.

Жозеп Боррель зазначив, що Європа має приділяти більше уваги не лише майбутньому відновленню України, але й тому, як запобігти її руйнації нині.